Na jaki klej do lustra warto się zdecydować?

Montaż luster można zrealizować różnymi metodami. Po pierwsze obejmuje to ich mechaniczne zamontowanie. Wówczas wykorzystać trzeba wiertarkę, która pozwala zastosować śruby czy wkręty. Drugim rozwiązaniem jest zastosowanie klejów montażowych. Jest to metoda znacznie prostsza do wykorzystania. W ten sposób zajmuje znacznie mniej czasu. Jednak decydując się na klejenie, trzeba wybrać odpowiedni produkt. Specjalne przeznaczone do tego wyroby cechują się przede wszystkim szybkim schnięciem. Równocześnie klej do lustra musi zapewnić duża wytrzymałość na obciążenia i zerwanie. Przekładać się to będzie na trwałość montażu. Kleje do luster cechują się również neutralnością chemiczną. Dla ułatwienia montażu zapewniają natychmiastową przyczepność. Zwiększoną wytrzymałość gwarantuje również odporność na wilgoć i zmiany temperatur.

Jakie korzyści zapewnia klej do lustra?

Wykorzystanie specjalnych klejów do montowania luster to sposób na zaoszczędzenie sporej ilości czasu. Nie trzeba wówczas zdecydować się na wiercenie dziur w ścianach czy płytkach ceramicznych. Gdy we wnętrzu aplikowało się płytki, wówczas można wyeliminować możliwość uszkodzenia płytek. Podobnie w przypadku samego lustra przy montażu z wykorzystaniem kleju można ograniczyć ryzyko jego uszkodzenia czy zbicia się. Natomiast odpowiednio wybrany klej do lustra jest w stanie zapewnić wygodny montaż lustra. Nie trzeba do niego stosować żadnych, specjalistycznych narzędzi.

Jaki klej warto wybrać?

Przy wybieraniu specjalistycznych klejów do luster warto zdecydować się na takie, które pochodzą od sprawdzonych producentów. Wówczas można liczyć na to, że uniwersalne produkty tego typu będą posiadały odpowiednie parametry użytkowe. Ma to znaczenie szczególnie przy mocowaniu większych luster, które są znacznie cięższe. Do parametrów, na które trzeba zwrócić uwagę przy wybieraniu specjalistycznych produktów, można zaliczyć neutralność chemiczną, która ogranicza ryzyko uszkodzeń klejonych powierzchni. Istotny jest również bardzo krótki czas schnięcia.