Jak stosować szampony przeciwłupieżowe?

Jeżeli cierpimy na nawracający łojotok, a przy tym zwykle pojawia się kłopotliwy łupież warto, aby w naszym domu zawsze czekał Seboderm szampon przeciwłupieżowy. Dlaczego? Ponieważ jego składniki aktywne doskonale radzą zarówno z tym pierwszym, jak i z drugim problemem gwarantując nasze skórze odpowiednią pielęgnację i zachowanie tak potrzebnej na co dzień harmonii i równowagi.

Jak zapobiegać?

Oczywiście codzienna pielęgnacja powinna znacznie pomóc w prewencji przeciwłupieżowej, ale nie zawsze mamy równe szanse z tym, co nasza skóra głowy dla nasz szykuje. Przy przetłuszczających się włosach wiele osób myje głowę codziennie, a to częsty błąd. Zdecydowanie lepiej jest myć głowę co dwa, nawet co trzy dni, dzięki czemu skóra głowy będzie miała czas na spokojne wytworzenie warstwy ochronnej. W początkowym przechodzeniu na rzadsze mycie może być nam ciężko, bo włosy już drugiego dnia mogą wyglądać bardzo źle. Warto ten etap przetrzymać, aby potem spokojnie móc cieszyć się zarówno pięknymi włosami, jak i zdecydowanie prostszą pielęgnacją. Tego typu szampon znajdziecie na Angelini.

Seboderm szampon do zadań specjalnych

O ile szampon przeciwłupieżowy trzeba stosować w wypadku pojawienia się tego problemu, o tyle na co dzień wystarczy pielęgnacja delikatnym szamponem, najlepiej bez SLS, czyli substancji myjących, ale dosyć agresywnych. Przy myciu włosów raz na trzy dni wystarczy, aby raz w tygodniu użyć mocniejszego szamponu, w pozostałych dniach wystarczy delikatny szampon, który nie podrażni skóry głowy i zwyczajnie nie przesuszy włosów. To doskonała prewencja i idealny system dbania o główną ozdobę człowieka, jaką są włosy.