Czy treningi zawsze powinny być na siłowni?

W dzisiejszych czasach bardzo modne są powiedzenia związane ze słowem „fit”. To słowo i wszystko, co z nim związane wylewa się z każdej strony w kwestii poprawy naszej jakości życia czy też kondycji fizycznej. Siłownia EMS- to idealne miejsce, gdzie będziemy mogli bez skrępowania wykonać wymarzony trening. Musimy sami sobie odpowiedzieć na pytanie, co chcemy zmienić w naszym ciele i gdzie chcielibyśmy te ćwiczenia wykonywać. Wiadomo, że wiosna i podwyższone temperatury powietrza sprzyjają ćwiczeniom i wszelkiego rodzaju aktywnościom, ale siłownia EMS też zawsze ma dla nas otwarte swoje drzwi.

Kto nie powinien korzystać z treningów EMS?

Ogólnie ćwiczenia EMS są przeznaczone dla wszystkich, bez względu na wiek czy płeć, ale musimy pamiętać, że istnieją również wszelkiego rodzaju przeciwwskazania, o których warto wiedzieć, zanim siłownia EMS stanie się naszym drugim domem. Jednym z tego typu przeciwwskazań z pewnością przebyte choroby, wypadki czy też odnawiające się kontuzje, których doświadczyliśmy i które do nas wracają. Treningi EMS nie są także korzystne dla osób, które przyjmują określone leki. Często zdarza się, że lekarz prowadzący wyraża zgodę na kontynuację określonych treningów. Lekarz może także skonsultować się z trenerem prowadzącym w celu wyeliminowania przeciwwskazań lub dostosowania ćwiczeń do treningu. Nie trzeba robić niczego pochopnie.

 

Jak zacząć trenować na siłowni EMS?

Przede wszystkim należy skupić się na naszym nastawieniu. Buty na płaskiej podeszwie i ręcznik wystarczą, aby zacząć spełniać marzenia. Siłownia EMS oprócz odpowiedniego sprzętu posiada także odpowiedni personel, który z pewnością zadba o nas i przeprowadzi z nami odpowiedni wywiad. Na podstawie takiego wywiadu treningowego uda się odpowiedzieć na wiele pytań. Trener dobierze do nas określony plan działania czy też plan dietetyczny. Osoba prowadząca nas zadba także o odpowiednie wzorce, które będzie chciała w nas dalej wypracowywać. Dzięki sesjom ćwiczeniowym będziemy w stanie stwierdzić, czy te ćwiczenia zostały stworzone z myślą o nas. Być może uda nam się pozyskać nową pasję.