Jakie warunki trzeba spełnić, aby uzyskać kredyt na dowód?

Wiele banków wprowadza w okresie przedświątecznym i wakacyjnym specjalne oferty kredytów, które można uzyskać bez konieczności dopełniania wielu różnych formalności. Doskonałym przykładem jest kredyt na dowód, który oferowany jest w bankach do wysokości nawet kilkunastu tysięcy złotych. W przypadku stałych klientów, którzy posiadają rachunek w banku, kwota ta może zostać nawet zwiększona do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Jak uzyskać kredyt na dowód?

Najlepiej udać się do placówki banku, który przedstawia taką ofertę. Opcjonalnie możecie skorzystać z kalkulatora pożyczki gotówkowej. Tam wszystkich formalności można dopełnić w ciągu kilkunastu minut i najczęściej środki pojawiają się na rachunku bankowym lub są wypłacane niezwłocznie. Obecnie większość banków oferuje również bankowość elektroniczną, z której korzysta spora grupa klientów. Po założeniu profilu można złożyć wniosek o udzielenie takiego kredytu bez konieczności wychodzenia z domu. Takie same możliwości stwarza również aplikacja mobilna.

Kto może otrzymać kredyt na dowód?

przede wszystkim, są to stali klienci banków, jednak nie wyklucza to również tych nowych. Ważne jest, jaka jest sytuacja takiej osoby w Biurze Informacji Kredytowej i innych rejestrach. System komputerowy dokonuje takiej weryfikacji w ciągu kilku minut i sam wskazuje, jaka kwota jest dostępna dla klienta i na jaki okres czasu. Osoby, których sytuacja w BIK jest zła i mają wiele niespłaconych zobowiązań muszą się liczyć z tym, że nie zawsze istnieje możliwość przyznania im takiego kredytu.