Jak znaleźć programistę nie tracąc czasu i pieniędzy?

Kiedy chcesz znaleźć najlepszy dla swojej firmy programistów, możesz rozważyć skorzystanie z agencji rekrutacyjnej lub usługi leasingowej, aby wykonać to zadanie jak najlepiej. Istnieje wiele dostępnych usług, ale czy powinieneś z nich korzystać i jak najlepiej wykorzystać swoje pieniądze?

Rekrutacja programistów: z czym się to wiąże?

Koszt zatrudnienia może przekroczyć naprawdę wysokie sumy, a już na pewno jeśli chodzi o pracownika z branży IT. Niektóre z tych wydatków to oczywiście wdrożenie i utrata wydajności na czas rekrutacji. Ale znaczna część kosztów dotyczy samego procesu rekrutacji. Sam pomyśl, ile czasu pracownicy i menedżerowie HR poświęcają na omówienie nowego stanowiska, do tego dochodzi reklama, godziny spędzone na przeglądaniu ofert, rozmowa kwalifikacyjna, ponowna rozmowa kwalifikacyjna, sprawdzanie wiarygodności programisty i więcej. Działy HR często podejmują te kroki tylko po to, aby… rozpocząć proces od nowa. Jeśli masz dedykowanego pracownika do rekrutacji, masz już pojęcie z jaką inwestycją się to wiąże. To tylko wierzchołek góry lodowej.

Więcej dowiesz się na: http://commoditech.pl/.

Znalezienie dobrego programisty: można taniej i szybciej!

Dlaczego więc nie skorzystać z agencji rekrutacyjnej? Taka rekrutacja programistów sprawdza się zwłaszcza w małych firmach, w których czas pracowników jest już zbyt napięty, i klasyczna opcja znalezienia pracownika nie stanowiłaby mądrej inwestycji w zasoby. Leasing programistów też jest dobrym rozwiązaniem, niosącym spore oszczędności i większą szansę na dobrego kandydata.