Ceny okularów z soczewkami fotochromowymi

Osoby borykające się z wadami wzroku wiedzą jak trudne jest dopasowanie odpowiednich okularów. Sprawa dodatkowo się komplikuje, gdy trzeba wybrać szkła przeciwsłoneczne, które jednocześnie będą dopasowane do wady wzroku. Soczewki fotochromowe mogą okazać się w tym kontekście bardzo ciekawym rozwiązaniem, które nie dość, że przyniesie określone rezultaty medyczne, to jeszcze będzie bardzo praktyczne i wygodne w kontekście codziennego użytkowania okularów.

Czym są i jak działają soczewki fotochromowe?

Soczewki fotochromowe są zrobione ze specyficznego typu szkła, który przyciemnia się wraz z wzrostem intensywności padania promieni słonecznych. Szkło soczewki reaguje na promienie ultrafioletowe, które emitowane są przez słońce. Użytkowanie tego rodzaju soczewek w praktyce oznacza, że szkła będą się przyciemniać wraz z tym, jak użytkownik będzie wystawiał się na działanie promieni słonecznych oraz rozjaśniać, gdy promienie słoneczne będą mniej intensywne. Takie rozwiązanie umożliwia chodzenie w jednych okularach przez cały dzień i wyklucza konieczność zmiany okularów wraz z wychodzącym słońcem.

Zakres cenowy soczewek fotochromowych

Okulary z soczewkami tego typu nie należą do najtańszych, jednak trzeba pamiętać, że jest to jednorazowa inwestycja, która znacząco ułatwia codzienne funkcjonowanie. Soczewki fotochromowe, które są stosowane w klasycznych okularach to koszt wahający się od około pięciuset złotych do tysiąca złotych lub nawet nieco więcej w bardziej skomplikowanych przypadkach. Cena jest zależna od kilku czynników, takich jak grubość szkła czy zakres przyciemniania się szkieł.

Koniecznie odwiedź stronę: https://www.hoyavision.com/