Pomoc w sporządzaniu umów

Przygotowanie różnego rodzaju umów często stanowi duże wyzwanie, ponieważ nie każdy z nas wie, jak przygotować umowę, która będzie zawierała wszystkie niezbędne elementy. Mimo że w internecie znajduje się obecnie wiele gotowych wzorów to kancelaria radcy prawnego to miejsce, gdzie powinniśmy się udać w sprawach, gdy dokument, którego potrzebujemy, powinien być szczegółowy lub rozszerzony o dodatkowe postanowienia.

Jakimi rodzajami umów zajmuje się radca prawny?

Kancelaria prawna to miejsce, w którym sporządzane są różne rodzaje umów na przykład cywilno-prawne czy z zakresu prawa pracy. Ciekawym przykładem umów, które dobrze jest skonsultować z radcą, są umowy deweloperskie. Deweloper często oferuje wcześniej przygotowany wzór umowy, w którym może brakować pewnych elementów, które są niezwykle ważne z punktu widzenia osób chcących zakupić daną nieruchomość. Radca prawny podkreśla, że umowa taka może na przykład nie określać sposobu postępowania w przypadku, kiedy dane mieszkanie nie będzie zgodne z opisem przedstawionym wcześniej przez dewelopera – na przykład, gdy, mimo wcześniejszych ustaleń, mieszkanie nie będzie posiadało balkonu. Jeśli tak się stanie wyegzekwowanie od dewelopera odpowiedniej rekompensaty może nie być takie łatwe.

Koszty sporządzenia umowy

Koszty oczywiście zależą od wielu czynników, jak chociażby od tego czego dotyczy umowa. Warto odwiedzić osobiście kancelarię radcy prawnego i tam osobiście dowiedzieć się o kosztach sporządzenia danej umowy. Warto zastanowić się nad pomocą radcy podczas zawierania umów, po to aby potem uniknąć sytuacji, w której prawnik, adwokat czy właśnie radca będą musieli pomagać nam z problemami, wynikającymi ze źle sporządzonej umowy.