Czy suplementy dla zwierząt są skuteczne?

Coraz częściej w mediach pojawiają się reklamy różnego rodzaju suplementów dla zwierząt, przede wszystkim psów i kotów. Jednym z najpopularniejszych dzisiaj jest preparat na stawy dla psa, który ma naturalnie wpływać na odbudowę kolagenu i chrząstki stawowej, zwiększając tym samym ruchomość samych stawów. Wiele osób sceptycznie podchodzi do tematu suplementacji u ludzi, a o suplementach dla zwierząt nie chcą nawet słuchać. Wiele zależy tu jednak od tego, jaki jest skład preparatu. W przypadku suplementów dla ludzi widzi się naprawdę duże rezultaty, jeżeli przyjmowane są w sposób regularny. Podobne wyniki przynoszą nam badania wykonywane na zwierzętach.

Kiedy warto podawać preparat na stawy dla psa?

  • Można to robić profilaktycznie, jeżeli zwierzę jest już w podeszłym wieku.
  • Kiedy widoczne jest, że pies odczuwa ból przy wstawaniu, czy siadaniu.
  • Kiedy jego stawy wydają się być sztywne przy poruszaniu.
  • Jeżeli zwierzę cierpi na zapalenie stawów.

Najlepiej w każdym z tych przypadków udać się najpierw do weterynarza, aby wykluczyć inną przyczynę. Pies osowiały może być również, kiedy boli go żołądek. Lekarz zbada psa i na pewno sam zaleci odpowiedni preparat na stawy dla psa, jeżeli jego zdaniem zajdzie taka potrzeba.

Dobre kompleksy witaminowe

W przypadku psów starzejących się najlepiej zdecydować się na wybór kompleksu witaminowego Yarrowia Canifelox, który będzie wspierał nie tylko psie stawy, ale również jego serce, czy oczy. Takie preparaty można dziś kupić w sklepach zoologicznych, ale też w naszych drogeriach.