Jak podsłuchiwać przez ścianę?

Niekiedy podczas prowadzenia kontroli innych osób niezbędne jest podsłuchiwanie tego, co dzieje się w sąsiednim pokoju. Można to zrobić na kilka sposobów, a profesjonalne podsłuchy pozwalają nawet prowadzić nasłuch przez ścianę. Jeśli nie ma możliwości zamontowania wcześniej podsłuchu w danym pomieszczeniu, trzeba wykorzystać jedną z dwóch metod. Pierwszą z nich jest urządzenie do podsłuchu sejsmicznego, które pozwala na podsłuchiwanie bezpośrednio przez ścianę.

Podsłuchy sejsmiczne – co to jest?

Dysponując podsłuchem sejsmicznym, można usłyszeć to, co dzieje się w sąsiednim pomieszczeniu przykładając urządzenie do ściany. Sposób działania tego typu podsłuchów polega na wychwytywaniu fal dźwiękowych, które docierają przez ścianę, ale są przez nią tłumione. Urządzenie ma za zadanie wzmocnić sygnał tak, by można było przekształcić je w słyszalny dźwięk. Niekiedy poziom wzmocnienia fali dźwiękowej stoi na poziomie 20 000 razy większym od wartości bazowej. Taki pułap pozwala na wychwycenie sygnału nawet poprzez grubą betonową ścianę. Możliwość podsłuchiwania w taki sposób dotyczy każdego rodzaju ścian, a w tym ścian betonowych, drewnianych, ceglanych, czy stalowych. Ogromną zaletą podobnych podsłuchów jest to, że można je z powodzeniem zamontować na budynku, a następnie podłączyć do dodatkowych urządzeń, które będą transmitowały sygnał drogą radiową lub GSM.

Jak inaczej podsłuchiwać to, co dzieje się za ścianą?

Nie dysponując tak profesjonalnym urządzeniem, można też ograniczyć się do standardowego podsłuchu z mikrofonem zlokalizowanym na długim kablu. Takie podsłuchu są zaprojektowane do tego, by można je było wprowadzić do pomieszczenia przez najmniejszą szparę, taką jak dziurka od klucza, uchylone okno lub szpara pod drzwiami.  Kable są zazwyczaj na tyle długie, by można było je wprowadzić na dużą odległość. Dodatkową zaletą jest to, że w podobnych urządzeniach wykorzystuje się zazwyczaj mikrofony kierunkowe zapewniające wysoką jakość dźwięku.