Jakie zadaszenie tarasu będzie najwygodniejsze?

Projektując taras swojego domu, bierzemy pod uwagę jego wielkość, rodzaj podłogi i ewentualnych ścianek oraz to, z jakiego rodzaju materiału będzie wykonany. Kolejnym etapem jest stawianie tarasu, co może zajmować kilka dnia, nawet do kilku tygodni w zależności od wybranego materiału, stylu tarasu i naszego budżetu. Zadaszenie tarasu wykonuje się na samym końcu, kiedy już zarówno podłoga, jak i pozostałe jego elementy są zbudowane.

Materiał na dach tarasu

Dach naszego tarasu może być wykonany z wielu materiałów, których wybór na dzisiejszym rynku jest zdecydowanie duży. Dachy tarasów wykonywane są również szkieletowo, co oznacza, że między równolegle do siebie umocowanymi belkami zwisa jedynie materiał, który ma głównie właściwości dekoracyjne, a nie ochronne. Oczywiście chroni przed słońcem i niewielkim deszczem, nie jest to jednak ochrona, która pozwoli na spokojne spędzenie wieczoru w sytuacji silniejszego deszczu. Jeśli zdecydujemy się na pełne zadaszenie z https://robelit.pl/polecamy/zrob-zadaszenie-poliweglanu-komorowego, na przykład z drewna, może się okazać, że otrzymamy doskonałą ochronę przed warunkami zewnętrznymi, ale ograniczymy sobie dostęp światła. O ile taras przylega do pokoju z większą ilością okien, jest to jeszcze do przeżycia, jednakże w sytuacji, w której okna danego pokoju wychodzą jedynie na stronę tarasu, może się okazać, że ograniczone światło stanowi poważny problem.

Poliwęglanowe zadaszenie tarasu

Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie na dachu tarasu płyty poliwęglanowej, która nie tylko ochroni nas przed intensywnym deszczem, ale również przepuście odpowiednią ilość światła, dzięki czemu w każdej sytuacji zachowamy równowagę. Dodatkowo poliwęglan może prezentować się naprawdę doskonale na konstrukcji zrobionej z drewna. Warto się nad tym poważnie zastanowić.